Strona główna
 
Oferta
Pełna kompozycja
Industrialna elegancja
Wokół komina
Pod białą różą
Idealnie skrojone
O projektowaniu
Różnorodność i prostota
Naturalna harmonia
Carte blanche
Garsoniera dla dwojga
Funkcjonalna garsoniera
na Saskiej Kępie
Nowa szata piwnicy
Ogród o wielu obliczach
W starej kamienicy
Japońska chusteczka do nosa
Nowoczesne wnętrze
w starej kamienicy
Dotyk natury
Razem z ogrodem
Stołówka

 

O projektowaniu

Dom to całość Nie dzielmy projektu na czworo. Dom to całość - z wnętrzem, widokiem z okna i drzewami na działce. Ktoś, kto jest specjalistą w projektowaniu domów, nie może się zajmować tylko fragmentem - mówią architekci Magdalena Ignaczak i Jacek Kunca.

Dom to nie tylko architektura: plan, bryła i elewacje. Decyzje Architektoniczne są nierozerwalnie związane z kształtowaniem przestrzeni wewnątrz i wokół domu. Uważamy, że ogród powinien być planowany razem z domem. Trudno nam projektować architekturę bez wnętrza. Kiedy proponujemy duże przeszklenia, nie wynika to jedynie z kompozycji elewacji, ale także z korzystnej perspektywy ogrodu, który z kolei musi być urządzony specjalnie z myślą o tym. Zajmujemy się projektowaniem domów, wnętrz i ogrodów - wszystkimi elementami jednocześnie.

Z różnych perspektyw
Nie jest regułą, że projektowanie zaczyna się od architektury, potem przychodzi czas na wnętrza, a na końcu ogród. Ideałem jest tworzenie tych trzech rzeczy równocześnie. Często pierwszy pomysł dotyczy ogrodu i staje się inspiracją dla architektury. Bywa też, że najważniejszym impulsem jest wyobrażenie wnętrza. Mamy tu na myśli nie dekoracje, kolor zasłon czy kanapy, ale ramy architektoniczne : stałe elementy, dzięki którym wnętrze ma charakter bez względu na to, jakie meble się ustawi. Oczywiście proces powstawania projektu ma swoją dynamikę: są decydujące momenty, przyspieszenia i zatrzymania. Wymagania funkcjonalne, warunki otoczenia i wizja architektury są jak nakładające się na siebie warstwy przezroczystej kalki.

Sukces jest wtedy, gdy wszystkie elementy projektu składają się na wyrazistą całość i wzajemnie się uzupełniają. Wyznajemy zasadę, że projekt nie jest dla projektu. Jesteśmy autorami domów. Dla nas liczą się realizacje. Nie tworzymy więc projektów typowych. Zawsze jest to indywidualne zamówienie i konkretna działka, a więc są sąsiedzi, droga, położenie względem stron świata, które trzeba uwzględnić w projektowaniu. Ukształtowanie terenu, architektura okolicy, nawet to, co rośnie wokół - wszystko ma wpływ na dom. Jego relacje z otoczeniem mogą być różne. Czasem staramy się, aby kolory, materiały miały coś wspólnego z krajobrazem, chcemy wtopić dom w tło albo przeciwnie - wyraźnie go
wyeksponować.

czytaj dalej <1,2,3,4,5>

 
studio architektoniczne architekci wnętrz projekty renowacji i modernizacji budynków zabytkowych pałaców, dworów
biura architektoniczne architektura architektura wnętrz
architekci projekty domów projekty wnętrz rezydencji
projekty wnętrz domów projekty ogrodów projekty wnętrz apartamentów 
projekty rezydencji