Strona główna
 
Oferta
Pełna kompozycja
Industrialna elegancja
Wokół komina
Pod białą różą
Idealnie skrojone
O projektowaniu
Różnorodność i prostota
Naturalna harmonia
Carte blanche
Garsoniera dla dwojga
Funkcjonalna garsoniera
na Saskiej Kępie
Nowa szata piwnicy
Ogród o wielu obliczach
W starej kamienicy
Japońska chusteczka do nosa
Nowoczesne wnętrze
w starej kamienicy
Dotyk natury
Razem z ogrodem
Stołówka

Japońska chusteczka do nosa

 

Często popełnianym błędem przy planowaniu małych założeń ogrodowych jest chęć zmieszczenia na skromnej powierzchni wszystkiego: ma być i oczko wodne, i altanka, rabatki i kącik z grillem ­ uważa Magdalena Ignaczak z pracowni architektonicznej JM Studio. - Tymczasem takie nagromadzenie zwykle owocuje chaosem i poczuciem ciasnoty. A nawet najmniejszy ogródek może być uroczym i funkcjonalnym miejscem, jeśli już na etapie projektu wprowadzimy pewną dyscyplinę formalną.

Architekci z JM Studio wiedzą z doświadczenia, jak trudnym zadaniem może być właściwe zaprojektowanie małego ogrodu. Przykładem ten, który pokazujemy na zdjęciach. Koncepcja przestrzeni została całkowicie zdeterminowana przez warunki wyjściowe: działka ma tylko 300 m2 powierzchni, zaś stojący na niej dom powstał w zabudowie szeregowej typu kanadyjskiego. Osiedle posiada wspólne ogrodzenie, w którego wygląd i strukturę nie wolno było ingerować, zaś milkroskopijne ogródki od frontu i na zapleczu poszczególnych szeregowców odgrodzone zostały od sąsiednich posesji jedynie symbolicznymi płotkami. W efekcie mieszkańcy nie korzystali z tych skraw­ków zieleni, czując się stale pod obserwacją.

- Postanowiliśmy zapewnić naszym klientom minimum in­tymności i choć trochę zneutra­lizować ciasnotę - opowiada Magdalena Ignaczak. Zdecydowaliśmy się na założenie w duchu japońskim, nawiązują­ce do stylistyki "kamiennych ogrodów" z połaciami żwiru oraz do tradycji roślin zimozie­lonych, tu reprezentowanych m. in. przez hedery.

czytaj dalej <1,2>

 

studio architektoniczne architekci wnętrz projekty renowacji i modernizacji budynków zabytkowych pałaców, dworów
biura architektoniczne architektura architektura wnętrz
architekci projekty domów projekty wnętrz rezydencji
projekty wnętrz domów projekty ogrodów projekty wnętrz apartamentów 
projekty rezydencji