Strona główna
 
Oferta
Pełna kompozycja
Industrialna elegancja
Wokół komina
Pod białą różą
Idealnie skrojone
O projektowaniu
Różnorodność i prostota
Naturalna harmonia
Carte blanche
Garsoniera dla dwojga
Funkcjonalna garsoniera
na Saskiej Kępie
Nowa szata piwnicy
Ogród o wielu obliczach
W starej kamienicy
Japońska chusteczka do nosa
Nowoczesne wnętrze
w starej kamienicy
Dotyk natury
Razem z ogrodem
Stołówka

Dotyk natury

 

Najtrudniejsza jest prostota. To wyższy stopień wtajemniczenia. Ile piękna można w niej odnaleźć i jak bardzo może być wysmakowana, chcemy Państwu przedstawić na przykładzie tego domu - dzieła dwojga architektów tworzących JM Studio.

Dom to nie tylko piękna elewacja, to także widok z okna, budynki towarzyszące, ogród itp. Dla nas architektura, wnętrze domu i ogród tworzą jedną, spójną całość i dlatego powinny być projektowane jednocześnie - mówi Magdalena Ignaczak. Oczywiście można wybrać z dziesiątków katalogów gotowych projektów dom adresowany do anonimowego odbiorcy, anonimowego otoczenia. Później zatrudnić dekoratora wnętrz i speca od ogrodów, ale czy osiągniemy spójność i harmonię?

W JM Studio sprawa przedstawia się inaczej: jedna koncepcja, jeden pomysłodawca i jeden wykonawca.

Projekt precyzyjny aż po detal. Tylko w ten sposób można osiągnąć zamierzony efekt. Ważne jest, kto będzie w projektowanym domu mieszkał (ile osób, w jakim wieku itd.), jak wygląda działka i jej sąsiedztwo, jakie są indywidualne preferencje zleceniodawcy.

Dopiero potem pozwalamy działać wyobraźni. Przyjemna, ale i ciężka to praca - architekci pod uwagę biorą dosłownie wszystko: strony świata, lokalny koloryt, roślinność, nasłonecznienie.

Wystarczy spojrzeć na dom prezentowany na zdjęciach. W tym przypadku właściciel także zdecydował się na gotowy projekt. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych uznał, że to po prostu nie jest to, czego pragnie i poprosił nas o pomoc.

czytaj dalej <1,2,3>

 

studio architektoniczne architekci wnętrz projekty renowacji i modernizacji budynków zabytkowych pałaców, dworów
biura architektoniczne architektura architektura wnętrz
architekci projekty domów projekty wnętrz rezydencji
projekty wnętrz domów projekty ogrodów projekty wnętrz apartamentów 
projekty rezydencji